Všichni máme stejné šance

By 4:05

Nebudu vám povídat o tom, jak dlouho jsem snila, jak dlouho jsem se odhodlávala, jak dlouho jsem se vztekala, jak dlouho jsem četla, jak dlouho jsem odkládala. Radši vám povím, jak si můžete splnit stejnej sen jako jsem měla já
Nechci slyšet, že vy nemůžete, protože ... doplňte si sami. Všichni máme stejné šance. Taky jsem měla skvělé zázemí, taky jsem měla stálou práci bla bla bla. Všechno to bylo těžké opustit. Proto nehledejte pořád další výmluvy.

Když si něco přejete. Přejete si opravdu hodně. Jdete tomu logicky naproti. Když se dívám zpátky, vyšlo mi všechno, co jsem si kdy přála - studium v zahraničí, práce v zahraničí, cestování, práce na letišti, vízum na Zéland. Jen to načasování mi zrovna moc nejde. A proto vám tady ten návod dávám taky tak pozdě.

Tak si pojďme teď společně víc přát a podívat se na to, jak si splnit takový sen.

Chcete žít kdekoliv na světě? Ty cesty skutečně existují. Jen je důležité tahat za ty správné nitky. Pro mě byl tou vysněnou cestou Nový Zéland

A vzhledem k mému věku bylo vůbec nejsnažší získat Working Holiday Víza. Kterými se mimo jiné zavazujete, že tu budete víc cestovat a míň pracovat, ale vlastně je to tu všem jedno.

Pro více informací, jak získat jiné druhy víz, doporučuji navštívit TENTO ODKAZ. Jednoduše vyplníte pár údajů o vaší osobě a imigrační vám nabídne víza, která máte možnost využít.Tak zpátky k WORKING HOLIDAY.

1) Je ti 18 - 35 let?
2) Máš chuť cestovat a něco si na tu cestu vydělat?

Tak to jsou Working Holiday Víza přesně pro tebe. Pokud si o ně zažádáš, a podaří se ti je získat, potřebuješ ještě:

3) Finanční rezervu 4200 NZD v době odletu
4) Cestovní pojištění po celou dobu pobytu
5) Zpáteční letenku nebo aspoň finanční rezervu na její koupi

A to je už opravdu všechno. Počkat.

6) Pokud jsi strávil 3 měsíce za posledních 5 let v zemích s potenciálním výskytem tuberkulózy, počítej ještě s vyšetřením, které musíš doložit, ke svému vízu cca do 14 dní od jeho získání.

Teď přejděme k té části, kdy si musíte víc přát, míň se vztekat a prostě jen věřit, že to vyjde. Protože ročně je pouhých 1200 míst pro Čechy a jenom 100 míst pro Slováky.Jak probíhalo podávání žádostí pro Čechy v roce 2016

Kvóta se v ČR otevírala 1.3.2016 v 22:00 (2.3.2016 v 10:00 novozélandského času).

21:35 Snažím se přihlásit do svého účtu na imigračním. Bílá obrazovka
21:35 - 22:45 Bílá obrazovka na všech třech počítačích. A to jsme měli v plánu zkoušet to jen na tom nejrychlejším, no nakonec se to povedlo právě na tom vůbec nejstarším a nejzasekanějším.
22:07 Hlásí první vtipálek vyčerpání kvót. Nenechte se zmást. Pravděpodobně se nedostali ještě všichni jeho kamarádi a tak se snaží vyřadit konkurenci.
22:45 Bílá obrazovka se probírá k životu.
23:00 Vůbec první přihlášení na stránku. A lidi v diskuzích panikaří.
23:10 Přihlášením získávám asi nějakou prioritu, protože to funguje opakovaně jen na jednom z počítačů.
23:20 Žádost vyplněna. Přesto se mi neukládá první stránka. A tak mě to stále vrací na začátek a já poctivě ručně vyplňuji první stránku snad už pošesté.
23:40 Poprvé se dostávám k platbě a ... padá znovu server. A tak si něco přeju a přeju si to fakt strašně moc.
23:48 Zaplaceno - cena víza je 208 NZD.
00:38 Hlásí první člověk v diskuzi vyčerpání kvót.
Po 00:38 Přesto se stále některým jedincům daří zaplatit ještě ve dvě hodiny ráno.

Je to pořádný adrenalin.


Jak probíhalo podávání žádostí pro Slováky v roce 2016

Kvóta se v SR otevírala 26.4.2016 v 24:00 (27.4.2016 v 10:00 novozélandského času).

Zatímco v ČR šlo o pevné nervy, na Slovensku šlo o hbité prsty. Kdo měl nastavené automatické vyplňování, zvládl aplikaci odeslat do dvou minut. Cca po 15 minutách byl konec. My to měli zhruba do 4 minut. Takže to jde!

Na aplikaci se předem připravte

Je vám asi jasné, že při takovém přetlaku žadatelů je každý zbytečný klik jen dalším hřebíčkem do rakve. Proto si se stránkou imigračního podejte ruku třeba i měsíc předem. Kvóta se otevírá každý rok začátkem března.


Každý volí jinou strategii.

Lidi, kterým nedokážu přijít na jméno
Aneb z čeho všeho si Češi ještě dokážou udělat byznys? Ať je váš názor jakýkoliv, můj nezměníte. Zaplatit například agentuře za to, že vám slíbí získání víz, ale přitom vyplňují víza stejně jako ostatní. Možná pomocí nějakých skriptů. Není to zvrácené?

Lidi, kteří zakládají falešné účty
Takových je asi většina. Založí si nový email. Vytvoří falešný účet na imigračním a zkouší aplikaci vyplnit pro země, které nemají kvóty - jako například NěmeckoFrancie apod.

Jde to i jinak
V dnešní době je na internetu informací tolik, že se všechno potřebné dozvíte i bez falešného účtu. Najdete řadu článků i videí s návodem, jak takovou žádost vyplnit.Čtěte blogy!

Nikdy nevíte, která informace vám zrovna přijde vhod. A tak než se pro Working Holiday vůbec rozhodnete, získejte prvně představu o tom, jaké to je žít jako Čech na Zélandu. Nakonec stejně zjistíte, že jsou na Zélandu dvě skupiny lidí. 

LIDI, CO MAJ PLNOU HUBU KECŮ
Ti budou ve všech diskuzích zarytě tvrdit, že Zéland už není to, co býval, a že nemá cenu tam vůbec jezdit, pokud si chcete něco vydělat.

LIDI, CO MAJ ROZUM
Ti maj zkrátka rozum a normální úsudek. Jsou to lidi jako já. Takže vám řeknou, že si na Zélandu můžete vydělat a samozřejmě to taky všechno můžete utratit za cestování. Můžete víc pracovat a míň cestovat. Nebo naopak. Záleží jen na vás. Na co se cítíte, čeho chcete dosáhnout. Můžete se za rok vrátit nebo si víza o 3 měsíce prodloužit, pokud budete pracovat nějakou dobu v zemědělství. Nebo se můžete pokusit získat jiné druhy víz.

Pozn: Při pročítání diskuzí myslete i na to, že se v komentářích můžou objevit i ti, co se zkouší dostat na Zéland už třeba třetím rokem a pro zvýšení své šance udělají naprosto všechnoNAPROSTO VŠECHNO.

Jeden příklad za všechny. Před mojí první cestou do Skotska, jsem přečetla stovky diskuzí, ve kterých mě všichni odrazovali, že si tam nic nevydělám, že už to není to, co bývalo. Já se nedala a vyjela a našetřila jsem tam krásné peníze. A dokonce jsem zvládla i nějaké to cestování k tomu. Že to někdo nezvládl, přeci neznamená, že to nezvládnete vy! Pokud věříte, že na to máte, tak jděte do toho.

Mé nejoblíbenější blogy týkající se Nového Zélandu.
Katka cestuje (TADY) 
Travel with Blondie (TADY)
L&L (TADY) 

L&L - jinak teda Lukáš a Linda - navíc posledních pár týdnů vydávají perfektní videa - například o tom, jak takovou žádost vyplnit - tak se na to mrkněte TADY, ať to nemusím sáhodlouze popisovat.

Věřte sami sobě. Zkoušejte toNevzdávejte se bez boje. I když je v tomto případě bojem myšlena hypnotizace točícího se kolečka na jinak bílé stránce. ;) Týden, měsíc, dva měsíce. Zkoušejte to dál. Možná se zrovna na vás usměje štěstí.Kvóta se otevírá pro Čechy 6.3.2017 ve 22:00 CZ (7.3.2017 10:00 NZ). Pro Slováky 26.4.2017 ve 24:00 SK (27.4.2017 10:00 NZ). Já budu vzhůru. Budu vám držet pěsti a posílát vám ze Zélandu dobrej signál.

Začněte TADY.
You Might Also Like

0 komentářů